Atık Malzemelerden Kedi Evleri Yapımı

Sevimli dostlarımızdan birisi de kuşkusuz kediler! Özellikle şu soğuk kış günlerinde onların da sıcak bir yuvaya ihtiyaçları var. Dışarı hayatını sürdüren minik dostlarımız için atık malzemeler kullanarak çevreye duyarlı güzel bir kedi evi inşa edebilir; onların üşümelerine engel olabilirsiniz.

Atık malzemelerden kedi evi ve kedi yuvası yapımı için evinizi de bulunan malzemelerin listesi çıkararak birkaç saat içinde size de bir kedi evine sahip olabilirsiniz. Yaptığınız bu kedi evini sokakta yaşayan dostlarımınız hoşuna gidecektir.

Peki, hızlı bir şekilde hem korunaklı hem de dayanaklı kedi evi yapmanız için özellikle atık malzemeleri kullanabilirsiniz. Evinizde bulunan çeşitli karton, eski gazeteler, mukavvalar, kağıt bardaklar, kumaş parçaları gibi farklı atık kağıt çeşitlerini kullanarak güzel bir kedi evi yapabilirsiniz.

Güzel bir kedi evi yapmak için malzemelerimize göz atalım;  

İlk olarak tercihen kalın ve güçlü bir karton koli kutularından tedarik etmeniz gerekli. Yapacağınız evin içinde kedinin zemin üzerinde daha rahat etmesini sağlamak adına yastık, minder ve benzeri eşyalardan bir tanesini kullanmanız gerekir.

Dikkat etmeniz gereken nokta; evin alt yüzenin doğrudan yerle temas etmesi durumunda kedi evinin zarar görmesi ve içeriye ıslaklık almasıdır.

Kış şartlarında atık malzemelerden hazırlayacağını kedi evinin zarar görmemesi için koli üzerine monte edeceğimiz çöp poşeti yararlı olacaktır. Karton kutu ve çöp poşeti arasında eski bir t-shirt, çarşaf, kumaş gibi malzemelerin kullanılması da koliye geçecek suların ve soğuk havanın önüne geçebilir; etkisini azaltır.

Ayrıca soğuk hava şartlarında unutmayın ki; sokaktaki sevimli dostlarımız çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Kışın yemek ve su bulma şansları çok düşük olduğu için atık malzemelerden yapmış olduğunuz evlerin yanına bir kap su ve biraz mama koymayı ihmal etmeyin çünkü sokakta her zaman yardıma muhtaç bir kedi vardır.